Broj zavičajnih vrsta ptica i šišmiša među ostalim se smanjuje zbog nedostatka mogućnosti gniježđenja i polaganja jaja na zgradama. Nove kućice za gniježđenje ptica StoElement Fauna rješavaju taj problem i osiguravaju odgovarajuća gnijezda za crne čiope, vrapce i druge vrste ptica. Na taj način vi kao specijalizirani obrtnik omogućavate svojim kupcima stvaranje novih mjesta za polaganje jaja na zgradama tijekom gradnje i sanacije. Tako skupa potičemo zaštitu vrsta.
Brojni kućevlasnici iz estetskih razloga izbjegavaju postavljati pomagala za gniježđenje na fasadu. No zgrade nisu samo stambeni prostor za ljude, nego i stanište za brojne vrste ptica. Naše ugradbene kućice za gniježđenje ptica StoElement Fauna vrlo je jednostavno ugraditi u fasadnu izolaciju, a pritom se gotovo ne vide. Osim toga, nudimo kućice za gniježđenje ptica koje se mogu naknadno montirati, čak i u slučaju tanje izolacije.

Naše ugradbene kućice za gniježđenje osobito su prikladne za crne čiope i šišmiše. Pri izolaciji fasade izrezuju se odgovarajuća mjesta i oblažu slojem izolacije debljine 2 cm. Na to se lijepe kućice za gniježđenje ptica.

Naše kućice za gniježđenje koje se pričvršćuju na fasadu mogu se stalno iznova otvarati. U slučaju naknadne montaže, nije potrebno lokalno smanjivati debljinu izolacije. Dostupne su u izvedbama za crne čiope, piljke, vrapce i šišmiše.
